AAK: Florentina Gjergjaj akuzon Meliza Haradinajn për votat (VIDEO)

AAK: Florentina Gjergjaj akuzon Meliza Haradinajn për votat (VIDEO)

NULL NULL
nga Merita Neziri 1 month më parë

Mandatin e deputetes së Meliza Haradinajt po e konteston bashkëpartiakja e saj, Florentina Gjergjaj.

Sipas saj, Haradinajt iu shtuan votat në masë të madhe kur u numëruan ato me kusht dhe me postë.

Gjergjaj po thotë se Haradinajt iu shtuan 709 vota nga 3000 sa mori AAK në QNR nga procesi i numërimit.