AAB e nderon ambasadorin Bosch me "Honoris Causa" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

AAB e nderon ambasadorin Bosch me “Honoris Causa”

NULL NULL
03.07.2015 15:07

Kolegji AAB e ka nderuar ambasadorin e Holandës në Prishtinës, Robert Bosch me titillun “Doctor Honoris Causa”, për merita të veçanta në diplomacinë proaktive në Ballkan, si dhe përkrahjen dhënë Kosovës në rrugëtimin e saj drejt zhvillimit ekonomik dhe politik.

Diplomati holandez me këtë rast ka thënë se ndjehet tejet i vlerësuar, njofton Klan Kosova.