Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

A janë marrëdhëniet intime dhurata më e mirë për Shën Valentin?

NULL NULL
12.02.2024 11:06

Një sondazh i Swagbucks që studioi dhuratat kryesore që burrat dhe gratë duan të bëjnë dhe të marrin për ditën e Shën Valentinit zbuloi se seksi ishte zgjedhja më e mirë midis 90 për qind të burrave amerikanë.

Dhurata numër një që njerëzit planifikojnë të bëjnë është një darkë romantike me mbi 90 për qind të burrave dhe grave që zgjedhin darkën si zgjedhjen e tyre kryesore. Seksi vjen në vendin e dytë me 81 për qind të burrave dhe 79 për qind të grave që planifikojnë të “ndajnë dashurinë” në ditën e Shën Valentinit.

Burrat do të japin:

Lule – 81%

Çokollatë – 76%

Bizhuteri – 61%

Gratë do të japin:

Çokollatë – 61%

Pushime në fundjavë – 55%

Veshje – 55%

Sondazhi zbuloi gjithashtu se tre të katërtat e amerikanëve shpresojnë të marrin diçka në këmbim të dhuratës së tyre.

Pothuajse gjysma (46 për qind) presin me padurim seksin, pasuar nga një dhuratë ose darkë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.