23:06, 21 Prill 2019

Mungojnë vetëm një grusht votash, praktikisht 8 për qind për të përfunduar numërimi total, sipas rezultateve të KSHZ-së kryeson kandidati i pozitës Stevo Pendarovski me një diferencë shumë të ngushtë me 42,62 për qind kundrejt kandidates së VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska Davkova me 42,46.

Ndërsa kandidati i tretë i Aleancës për Shqiptarët dhe Besës, Blerim Reka ka arritur të marrë vetëm  10,60 për qind./alsat m/

Konkurs Pune

Lexo më shumë