22:19, 2 Korrik 2020

73 persona janë konfirmuar sot si të prekur me koronavirus në vend.

Ndërkaq sipas IKSHPK-së 63 persona jashtë shëruar nga ky virus, transmeton Klan Kosova.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 44 raste, komuna e Lipjanit 7 raste, komuna e Ferizajt 5 raste, komuna e Vushtrrisë 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 3 raste, komuna e Obiliqit 3 raste, komuna e Skenderajt 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Istog, Klinë, Pejë dhe Podujevë”, thuhet në kumtesë.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë