Lagjja Ulpiana nesër pa ujë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Lagjja Ulpiana nesër pa ujë

NULL NULL
04.05.2015 15:10

Ujësjellësi Rajonal ”Prishtina”, ka njoftuar se nesër në lagjen ”Ulpiana”, duke filluar nga ora 08:00-16:00 do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm.

Arsye e kësaj ndërprerje uji, sipas një njoftimi janë punimet e fazës së dytë të investimeve, më konkretisht kyçja e dy gypave të rinj me diametër fi 315 mm dhe 250 mm, gypa këta që e furnizojnë me ujë të pijshëm lagjen e lartëcekur.