353 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

353 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

NULL NULL
1 month më parë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë regjistruar edhe 353 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

IKSHPK bën të ditur se gjatë 24 orëve janë testuar 1 mijë e 642 mostra të marra Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Ndërkaq janë shëruar 279 persona.

Njoftimi i plotë nga IKSHPK:

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3417885421672771