24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

24 të vdekur dhe 357 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

NULL NULL
1 month më parë

24 persona kanë vdekur dhe 357 raste të reja me koronavirus janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton Klankosova.tv.

7 mijë e 027 njerëz janë testuar, 1 mijë e 498 janë shëruar, ndërkohë mbi 15 mijë raste janë aktive me COVID-19.

 

May be an image of text that says 'Ministria Shöndetësisẽ Ministarstv Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E MARTE 14.09.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Të vaksinuar me dozën dytë Numri total dozave të administruara 20.144 697.914 E MARTE MARTE 369.033 1.066.947 14.09.2021 Numri testimeve 7.027 Raste pozitive 357 Të shëruar 1.498 Rastet evdekjes 24 Rastet aktive 15.835'