21 të vdekur nga stuhia në Teksas dhe Oklahoma - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

21 të vdekur nga stuhia në Teksas dhe Oklahoma

NULL NULL
28/05/2015

Arrin në 21 numri i të vdekurve nga stuhia në Teksas dhe Oklahoma.

Stuhia që ndodhi këtë javë, ka goditur edhe Housto-in, qyetetin më të madh në Teksas, transmeton Klan Kosova.

Sipas autoriteteve vendase më shumë se 4 mijë ndërtesa janë dëmtuar, ndërsa vetëm në Houston rreth 2.500 automjete janë braktisur.

Stuhia, e cila goditi këto shtete, dërgoi në këto zona reshje të mëdha duke shkaktuar përmbytje masive, ndërsa një tornado në Ciudad Acuna, një qytet në kufi, shkaktoi të paktën 13 persona të vdekur.