2 mijë e 417 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

2 mijë e 417 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

NULL NULL
2 weeks më parë

Ministria e Shëndetësisë në të dhënat e fundit ka njoftuar se 2 mijë e 417 persona vazhdojnë të jenë të infektuar me koronavirus në Kosovë.

Në ndërkohë 89 pacientë tashmë ia kanë dalë betejës me virusin vdekjeprurës dhe 424 kanë rezultuar pozitiv, njofton Klankosova.tv.

Derisa janë bërë 6 mijë e 360 testime dhe janë vaksinuar 3 mijë e 189 persona.