Trump pritet të flasë sonte, përkundër që s’ka rrjete sociale

Trump pritet të flasë sonte, përkundër që s’ka rrjete sociale

NULL NULL
4 ditë më parë

President Donald Trump ka hyrë në historinë amerikane duke u bërë presidenti i vetëm që akuzohet dy herë nga Kongresi.

Për këtë gjë dhe meqë është i bllokuar në rrjetet kryesore sociale, ai pritet që të flasë sonte brenda 45 minutave, njofton Klan Kosova.

Shtëpia e Bardhë thuhet se është ende duke punuar se ku do të postojë videomesazhin.

Llogaritë personale të presidentit janë ndaluar nga Twitter, YouTube dhe Facebook pas trazirave të javës së kaluar, për të cilat edhe po akuzohet se i ka nxitur.

Kongresi arrin pragun për shkarkimin e Trump