15 njerëz të famshëm me sozitë e tyre nga e kaluara (FOTO)

15 njerëz të famshëm me sozitë e tyre nga e kaluara (FOTO)

NULL NULL
1 day më parë

Nëse keni pasur ndonjëherë déjà vu teksa e shihnit ndonjë njeri të famshëm, ne mund ta dimë arsyen.

Disa persona të famshëm duken shumë të ngjashëm me njerëz nga e kaluara (të cilët ishin po ashtu në qendër të vëmendjes).

Për shembull, Anne Hathaway ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me aktoren Pier Angeli, e famshme në vitet 1950.

Ja disa shembuj:

Sophia Loren dhe Sofia Vergara

 

Dorothy Dandridge dhe Doja Cat

 

Zora Neale Hurston dhe Queen Latifah

 

Katharine Ross dhe Kate Mara

 

Sandra Dee dhe Carey Mulligan

 

Pier Angeli dhe Anne Hathaway

 

Leonard Whiting dhe Zac Efron

 

Gladys Knight dhe Kelly Rowland

 

Fred Astaire dhe Vincent Cassel

 

Albert Einstein dhe Shia LaBeouf

 

Rose Wilder Lane dhe Maggie Gyllenhaal

 

Sir David Wilkie dhe Rupert Grint

 

Lucille Ball dhe Debra Messing

 

Raquel Welch dhe Eva Mendes