148 raste aktive me koronavirus në vend - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

148 raste aktive me koronavirus në vend

NULL NULL
1 month më parë

148 raste janë aktive me koronavirus në Kosovë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se janë regjistruar 12 raste të reja dhe asnjë viktimë.

U kryen 477 testime dhe 21 qytetarë u shëruan, transmeton Klankosova.tv.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orëve 128 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE Të vaksinuar me një dozë Doza të administruara në total 902.933 1.828.610 PERDITESIMI FUNDIT 24 MAJ, 2022 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 oreve 822.891 Doza të treta/përforcuse 477 102.604 Raste pozitive Vdekje 12 Pozitiviteti rasteve Të shëruar 2.51% 21 Raste aktive 148'