14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

NULL NULL
7 days më parë

14 persona kanë vdekur dhe 259 raste pozitive me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkohë në vendin tonë aktualisht janë 17 mijë raste aktive, 870 të shëruar dhe janë bërë 5 mijë e 505 testime.

May be an image of text that says 'Ministria Shändetesisẽ Ministarstva Zdravstva Ministry Health COVID19 BASHKE IA DALIM! E HëNE 13.09.2021 Të vaksinuar brenda 24 orève Të vaksinuar me dozën e parè Të vaksinuar me dozën dytë Numri total dozave të administruara 12.834 688.491 E HëNE 358.308 எ 1.046.799 13.09.2021 Numri testimeve 5.505 Raste pozitive 259 Të shëruar 870 Rastet e vdekjes 14 Rastet aktive 17.000'