13:34, 11 Shtator 2019

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka kujtuar 18 vjetorin e sulmeve terroriste në ShBA.

“18 vjet nga sulmet terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA ku humbën jetën një numër i madh i qytetarëve të pafajshëm nga e mbarë bota”.

“Qytetarët e Kosovës ndajnë dhimbjen me familjet të cilat humbën më të dashurit e tyre.
Kosova është rreshtuar krah SHBA-ve dhe botës demokratike në luftën kundër terrorizmit”. ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë