Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

106-vjeçari merr diplomë nderi të shkollës së mesme (VIDEO)

NULL NULL
21.02.2024 21:44
106-vjeçari merr diplomë nderi të shkollës së mesme
106-vjeçari merr diplomë nderi të shkollës së mesme

Një burrë 106-vjeçar nga Karolina e Jugut u ngjit në skenë për të pranuar një diplomë nderi të shkollës së mesme.

Fred Allen Smallsit, i njohur si “Gramps”, iu dha diploma e nderit nga shkolla e mesme Georgetown në një ceremoni ku morën pjesë më shumë se 100 njerëz.

Mbesa e Smalls, Birdella Kinney, punoi për më shumë se një vit për të marrë Smalls diplomën e tij dhe për të organizuar ceremoninë.

Smalls, i lindur më 5 shkurt 1918, la shkollën pas klasës së tetë për t’u transferuar në Uashington, D.C. dhe për të ndihmuar në mbështetjen e familjes së tij.

Folësit në ceremoninë e diplomimit përfshinin superintendentin e distriktit Keith Price dhe kryebashkiakun e Georgetown Carol Jayroe.

Kinney ka dokumentuar aktivitetet e preferuara të Smallsit, duke përfshirë shikimin e sporteve dhe kalimin e kohës me qenin e familjes, Bella, në TikTok. Videot bënë që Smalls të paraqitej në një artikull të NBC News mbi njëqindvjeçarët me ngjyrë që u bënë të famshëm në media sociale.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.