Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

1 maji kalon pa incidente

NULL NULL
01.05.2015 20:13

Policia e Kosovës bënë të ditur se deri në këto momente nuk ka ndonjë problem që vlen të theksohet, në këtë ditë feste, e që mund të ndërlidhet me këto zhvillime, pra situata e përgjithshme është e qetë dhe nuk ka pasur probleme.

Gjithashtu bëjnë të ditur se si rezultat i fluksit të madh të lëvizjeve të qytetarëve me automjetet e tyre për festen e 1 Majit janë krijuar kolona në dalje nga Republika e Kosovës për në Republikën e Shqipërisë.

” Me këtë rast janë ndërmarr të gjitha masat duke përfshirë edhe koordinimin dhe njoftimin e autoriteteve të Shqipërisë për këto kolona dhe pritje, ndërsa si rezultat i këtyre veprimeve rreth orës 09:40 ka filluar kontrolli më i lehtësuar në kufij, dhe rreth orës 10:15 janë zvogëluar kolonat e automjeteve dhe trafiku është zhvilluar normal pa pritje” njofton Policia.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.