Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

​Rama pritet në Mal të Zi me ceremoni shtetërore, nis mbledhja e përbashkët (VIDEO)

NULL NULL
27.02.2023 11:35
Edi Rama, Dritan Abazoviq

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrat e kabinetit qeveritar janë pritur me nderime dhe ceremoni shtetërore në Podgoricë në kuadër të mbledhjes së përbashkët mes Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Malit të Zi.

Në këtë mbledhje pritet të nënshkruhen 11 marrëveshje.

Një ndër marrëveshjet e rëndësishme është ajo për hapjen e pikës së përbashkët kufitare Shën Nikollë – Pulaj, në territorin e Shqipërisë, si dhe marrëveshja në fushat e mirëmbajtjes dhe menaxhimit të përbashkët të peshkimit në Liqenin e Shkodrës dhe Lumin e Bunës.

Pjesë e diskutimit mes palëve, por edhe gjatë konferencës së përbashkët për shtyp do të jetë edhe kjo çështje, ku dy palët do të paraqesin projekte konkrete për ta kthyer lumin Buna në një atraksion turistik dhe hapësirë lundruese për jahtet dhe anijet, njofton tvklan, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.