Zyrtarët suedezë dhe finlandezë do të vizitojnë Turqinë lidhur me ofertën e NATO-s - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtarët suedezë dhe finlandezë do të vizitojnë Turqinë lidhur me ofertën e NATO-s

NULL NULL
1 month më parë

Delegacione të nivelit të lartë nga Suedia dhe Finlanda do të shkojnë në Turqi të martën në mbrëmje për të biseduar me përfaqësues të Ministrisë së Jashtme të Turqisë rreth aplikimeve të tyre për t’u bashkuar me NATO-n, raporton kanali i lajmeve NTV.

Vizita vjen pasi Turqia e ka kundërshtuar anëtarësimin e dy vendeve në NATO.

Pa mbështetjen e të gjithë anëtarëve të NATO-s, përfshirë Turqinë, Suedia dhe Finlanda nuk mund t’i bashkohen aleancës ushtarake, shkruan BBC, transmeton KlanKosova.tv.