Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtarët përdorin litarin për të shpëtuar ariun e bllokuar në automjet

NULL NULL
31.05.2023 22:06
nevada ariu vetura

Zëvendës sherifi në Nevada të ShBA-së përdori një litar të gjatë për të shpëtuar një ari që u mbyll brenda automjetit të një banori.

Zyra e Sherifit të Qarkut Washoe tha në një postim në Facebook se zyrtarët iu përgjigjën një shtëpie ku një banor kishte gjetur një ari të mbyllur brenda automjetit të tyre.

Postimi përfshin një video që tregon ata duke lidhur një litar në dorezën e derës dhe duke e përdorur atë për të hapur derën nga një distancë e sigurt, duke lejuar ariun të arratiset dhe të ikën në shkretëtirë.

Zyra e sherifit tha se incidenti shërben si një kujtesë për t’u siguruar që çdo ushqim, mbështjellës ose sende të tjera aromatike të mos lihen në automjete, meqë mund të tërheqin vëmendjen e padëshiruar nga arinjtë e uritur.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.