Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtarët e kafshëve të egra: Aligatori i raportuar në Arizona ka të ngjarë të ishte kastor

NULL NULL
01.06.2023 19:34
kastor

Zyrtarët e kafshëve të egra thanë se raportimet për prezencën e aligatorëve në një kanal të Arizonës, ka të ngjarë të rrjedhin nga prania e një kafshe shumë më të zakonshme: një kastor.

Thashethemet qarkulluan në mediat sociale për praninë e një aligatori në kanalin Bridgewater të qytetit të Liqenit Havasu, dhe fotot e paqarta të marra gjatë natës dhe të dërguara në Departamentin e Lojërave dhe Peshkimit të Arizonës përshkruajnë një kafshë që disa vëzhgues thanë se i ngjan një aligatori notues.

Policia lokale e atjeshme raportoi gjithashtu se kishte parë një kafshë të paidentifikuar duke notuar në kanal, por nuk spekuluan për speciet.

Tom Cadden me Departamentin e Lojërave dhe Peshkimit të Arizonës tha se hetuesit nuk gjetën asnjë provë të një aligatori në zonë. Ai shtoi se kafsha që shihet në foto ka të ngjarë të jetë një kastor, pasi gjitarët që notojnë shpesh janë përgjegjës për pamjet e raportuara të aligatorëve në shtet.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.