Zyrtare: Solskjaer zgjat kontratën me Manchester United

Zyrtare: Solskjaer zgjat kontratën me Manchester United

NULL NULL
2 months më parë

Manchester United ka njoftuar se e ka zgjatur kontratën e trajnerit, Ole Gunnar Solskjaer deri më 2024, njofton Klankosova.tv.

Këtë e ka bërë të ditur vet Klubi i Manchester United nëpërmjet rrjeteve sociale.

“Është një kohë emocionuese për Manchester United, ne kemi ndërtuar një skuadër me një ekuilibër të mirë me lojtarë të rinj dhe me përvojë që janë të etur për sukses”.

“Mezi pres të dal përpara një Old Trafford të mbushur me plot tifozë dhe të filloj sezonin e ardhshëm”, tha Solskajer pas nënshkrimit të kontratës.