ZYRTARE: Real Madrid huazon japonezin Kubo te Villareal

ZYRTARE: Real Madrid huazon japonezin Kubo te Villareal

2 muaj më parë

Real Madrid ka kompletuar huazimin e futbollistit japonez Takefusa Kubo te Villareal.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit madrilen, transmeton Klan Kosova.

19 vjeçari kishte ardhur me mjaft bujë në kryeqytetin e Spanjës, por që nuk ka arritur ta fitojë besimin e trajnerëve duke luajtur vetëm si i huazuar si fillim te Real Mallorca dhe tani në ‘La Ceramica’.

klankosova.tv