Zyrtare: Peja prezanton trajnerin turk Bas

Zyrtare: Peja prezanton trajnerin turk Bas

NULL NULL
2 months më parë

Klubi i Basketbollit, Peja ka prezantuar trajnerin e ri turk, Shemsettin Bas për sezonin e ardhshëm.

Bas ishte trajner i Pejës edhe sezonin e kaluar, por që pas dy ndeshjeve u largua për shkak të çështjeve familjare, transmeton Klankosova.tv.

Kjo u bë e ditur nga vet klubi pejan përmes një postimi nëpërmjet rrjeteve sociale.

Pasi që u zyrtarizua trajneri, tani Peja pritet të filloj me transferimet e basketbollistëve vendor dhe të huaj për sezonin e  ri.