Zyrtare: Mbappe do të jetë kapiteni i ri i Gjelave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtare: Mbappe do të jetë kapiteni i ri i Gjelave

NULL NULL
21.03.2023 00:03

Kylian Mbappe do të jetë kapiteni i ri i kombëtares së Francës.

Kështu ka raportuar gazeta franceze L‘Equipe, ku thuhet se trajneri Didier Deschamps kishte dy mundësi që kë ta bëjë kapiten të skuadrës franceze, Mbappen ose Antoine Griezmnain.

“Ka një kriter, ai është legjitimiteti”, kishte trajneri francez të hënën.

Por Deschamps ka vendosur, pasardhësi i Hugo Lloris do të jetë Kylian Mbappe, transmeton Klankosova.tv.

Në moshën vetëm 24-vjeçare, Mbappe me 66 paraqitje dhe 36 gola në fanellën blu do të mbajë shiritin në krahë.