Zyrtare: Finlanda vendi i 31-të i NATO-s - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtare: Finlanda vendi i 31-të i NATO-s

NULL NULL
04.04.2023 14:59
Finlanda NATO

Finlanda edhe zyrtarisht është bërë anëtar i familjes së paktit më të madh ushtarak në botë NATO.

Kështu, shteti finlandez bëhet vendi numër 31 i Aleancës Veriatlantike.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Jashtëm, Pekka Haavisto.

Sot më 4 prill Aleanca Veriatlantike, shënon 74-vjetorin e themelimit të saj/ Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.