Zyrtare: Drenica bie nga Superliga për herë të parë në histori të klubit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zyrtare: Drenica bie nga Superliga për herë të parë në histori të klubit

NULL NULL
06.05.2023 17:04

Skuadra e Drenicës për herë të parë në histori të klubit nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Kjo pas humbjes së sotme nga Trepça ’89, me rezultat 3-1. Drenicakët gjatë gjithë sezonit nuk ishin në formë, shkaku edhe gjendjes financiare që mbretëronte në këtë klub.

Drenica ra nga liga, tre xhiro pa përfunduar kampionati i rregullt i Superligës së Kosovës.

Ata tani nga sezoni i ardhshëm do të garojnë në Ligën e Parë, që është niveli i dytë i garave në futbollin kosovar. /Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.