ZRrE-ja aprovon rritjen e çmimit të rrymës për 15 për qind - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ZRrE-ja aprovon rritjen e çmimit të rrymës për 15 për qind

NULL NULL
30.03.2023 15:24

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë ka aprovuar planin për rritjen e tarifave të çmimit të rrymës për 15 për qind, nga muaji prill.

Tre anëtarë të bordit votuan pro kësaj pikë dhe asnjë nuk ishte kundër, njofton Klankosova.tv.

Kryetari i bordit, Ymer Fejzullahu, tha se kjo po bëhet në mënyrë që të ketë furnizim të qëndrueshëm me energji elektrike, pasi nëse nuk bëhet furnizimi, sipas tij, kostot do të jenë edhe më të larta.