Zonja e Parë e ShBA-së rezulton pozitive për COVID-19 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zonja e Parë e ShBA-së rezulton pozitive për COVID-19

NULL NULL
16/08/2022

Zonja e Parë e ShBA-së, Jill Biden, ka rezultuar pozitive për COVID-19 dhe aktualisht ka vetëm simptoma të lehta, ka bërë të ditur zëdhënësja e saj, Elizabeth Alexander.

“Pas rezultimit negativ për COVID-19 dje gjatë testimit të zakonshëm, më vonë në mbrëmje, Zonja e Parë filloi të kishte simptoma të ngjashme me ftohjen. Ajo doli përsëri në një test antigjenit, por testi PCR doli pozitiv,” tha Alexander, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Ajo është e vaksinuar me dy dozat e vaksinës antiCOVID si dhe me dy doza përforcuese dhe tani, sipas zëdhënëses, ajo po merr Paxlovid, ilaçin antiviral të Pfizer.

Një person i afërt me Jill i tha CNN-it se Zonja e Parë po ndihet mirë dhe nuk ka simptoma të rënda.