Zona e Debatit: Dokumentari “Rënia e Millosheviqit” – pjesa IV dhe V - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zona e Debatit: Dokumentari “Rënia e Millosheviqit” – pjesa IV dhe V

NULL NULL
15/03/2018

Sa afër ishte NATO të dështojë me misionin e saj të bombardimeve ndaj forcave serbe, më 1999?

Kush ishin kundërshtarët më të ashpër brenda aleancës?

Si arriti Toni Bler të rrotullojë gjithçka, duke kthyer besimin se Millosheviq mund të mposhtej.

Qysh e mashtroi ai presidentin amerikan Bill Klinton për të kërcënuar me luftë tokësore.

Cili ishte qëndrimi befasues i Moskës ndaj Millosheviqit?

Si u bë që në fund të luftës Rusia, më futjen në Kosovë, para NATO-s, për pak sa nuk e vodhi fitoren e Aleancës Veriatlantike?

A ishte përnjëmend gati të niste lufta e tretë botërore në aeroportin e Prishtinës?

Përgjigjet në këto dhe shumë pyetje tjera i mësoni sonte, në vazhdimin e IV dhe V-të të dokumentarit Rënia e Millosheviqit.

Ndiqini, në Klan Kosova, nga ora 21:00.

klankosova.tv