Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zjarri vret 38 persona në Kinë

NULL NULL
26.05.2015 10:05
Të paktën 38 persona e kanë humbur jetën pas një zjarri që përfshiu shtëpinë e pleqve në provincën Henan të Kinës.

Gjashtë të lënduarit e këtij incidenti janë dërguar për trajtim në spitalin popullor të provincës së Lushanit.

Ndërkaq, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje që të bëhet që është  e mundur për të shpëtuar të lënduarit.

Shkaku i flakëve akoma nuk dihet ndërkohë që autoritetet lokale janë duke e hetuar rastin.

Në momentet kur u përfshi nga flakët në këtë objekt  ndodheshin rreth 100 të moshuar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.