Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zjarri përfshin parkun kombëtar në Portugalinë qendrore

NULL NULL
11.08.2022 16:29

Një zjarr ka shpërthyer në parkun natyror “Serra da Estrela”, një rajon malor në Portugalinë qendrore që bën pjesë në Unesco.

Më shumë se një mijë zjarrfikës u mobilizuan të mërkurën në përpjekje për të kontrolluar zjarrin që ka përfshirë rajonin prej disa ditësh, shkruan Euronews, transmeton Klankosova.tv.

Zjarri shpërtheu të shtunën në komunën e Covilha dhe tashmë ka shkatërruar të paktën 3,000 hektarë pyje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.