Zjarr në Strugë, rrezikohen disa objekte banimi (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zjarr në Strugë, rrezikohen disa objekte banimi (VIDEO)

NULL NULL
19/04/2020

Sot pasdite në Strugë në afërsi të disa objekteve të banimit është shkaktuar një zjarr i cili ka përfshirë kallamin përgjatë bregut. Zjarri sipas njësitit të zjarrfikësve të Strugës është shkaktuar nga qytetar të pandërgjegjshëm dhe sipas tyre në rrezik janë vënë disa objekte banimi.

“Apelojmë deri tek popullata që të përmbahen dhe të mos shkaktojnë zjarre në ambient të hapur, sepse në të kundërtën zjarret mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shkaktojnë dëme të mëdha materiale”, njofton Alsat-M përcjell Klan Kosova.

Моментално интервенираме на опожарени трски. Пожарот е подметнат од страна на несовесни граѓани и во опасност се доведени неколку станбени објекти. Апелираме до населението да се воздржат од предизвикување пожари на отворено, бидејќи во спротивно пожарите би можеле да излезат од контрола и да предизвикаат голема материјална штета.🚒🚨👩‍🚒

Publiée par Пожарна Струга/ Zjarrfikës Strugë sur Dimanche 19 avril 2020