Zhvendoset fshati Shipitullë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zhvendoset fshati Shipitullë (VIDEO)

NULL NULL
20/05/2015

KEK-u ka filluar procesin e zhvendosjes në disa pjesë të fshatit Shipitullë, që është në vijë me planin dhe dinamikën e aprovuar të zhvillimit të mihjes së Sibovcit në Jugperëndim.

Por, banorët e këtij fshati po kërkojnë kompensim për shpronësim, transmeton Klan Kosova.

Storie e gazetares Arbresha Fazliu.

klankosova.tv