Zhduket një 26 vjeçare në Skenderaj, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

Zhduket një 26 vjeçare në Skenderaj, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

NULL NULL
1 muaj më parë

Një 26 vjeçare është zhdukur tash e tre ditë nga Skenderaj dhe nuk dihet ende asgjë për vendndodhjen e saj.

Rasti u bë i ditur nga Ridvan Tahiri i cili në mënyrë vullnetare angazhohet për kërkimin e personave të deklaruar si të zhdukur, njofton Klan Kosova

Rastin për klankosova.tv e konfirmoi edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Rasti është raportuar në orët e mbrëmjes nga familjarët e saj. Qenka raportuar në Stacionin Policor të Skenderajt, nga ana e familjarve të saj. Rasti i 24 vjeçares, është inicuar si person i zhdukur. Detaje të tjera nuk kemi për momentin”, deklaroi zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Ndërsa, Ridvan Tahiri ka kërkuar mobilizim për gjetjen e 26-vjeçares.

Postimi i plotë i Tahirit pa ndërhyrje:

Vemendje!

Person i zhdukur.
Emri mbiemri: Egzona Islam Ferati
Gjinia :Femer
Data e lindjes:23/02/1994
Gjatsia:160 cm
Pesha:60 kg
Vendlindja: F. Qirez Komuna Skenderaj
Gjendja fizike: E mir
Gjendja Psiqike: E rekomanduar mir nga Doktoret.

Deklerata familjare:Me16/10/2020 reth ores 07 mengjes ka dal nga shtepia dhe nuk dihet asgje per vendodhjen e saj.
Personi ne fjal ka dal edhe nje her,eshte gjetur ne nje pyll afer shtepis.
Sipas familjarve vajza eshte e pushtuar nga ,,Xhinet”( djalli ) ne termin fetar.

Vullnetaret dhe grupi i kerkim shpetimit e pranojn kete rast per shqyrtim.
Kerkojm mobilizim te Vullnetarve.

Vemendje!Person i zhdukur.Emri mbiemri: Egzona Islam FeratiGjinia :FemerData e lindjes:23/02/1994Gjatsia:160…

Publiée par Ridvan Tahiri Riki sur Lundi 19 octobre 2020