Zhduket ish-ushtari i UÇK-së, Samir Puza – “Maka” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zhduket ish-ushtari i UÇK-së, Samir Puza – “Maka”

NULL NULL
30.03.2023 19:03
Samir Puza UÇK Pejë

Është zhdukur veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Samir Puza.

Lajmi u bë e ditur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një njoftimi.

Sipas njoftimit, Puza ishte zhdukur të shtunën më 25 mars dhe nga ajo kohë familja dhe bashkëluftëtarët nuk kanë asnjë informacion për të.

“Maka” është i njohur për qytetin e Pejës si i urtë dhe punëtor.

“ Lusim të gjithë qytetarët që nëse kanë informacion të lajmërojnë në njërin nga numrat vijues: 049 876 491 (familja), apo 049 515 134 (OVL Pejë)”, thuhet në njoftim.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.