Zhduket helikopteri amerikan - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zhduket helikopteri amerikan

NULL NULL
13/05/2015

Një helikopter i ushtrisë amerikane raportohet i zhdukur në Nepal.

Helikopteri ishte pjesë e një force ushtarake amerikane që iu bashkuan misioneve humanitare në Nepal pas tërmetit të 25 Prillit, humbi kontaktet në rajonin Charkot, në lindje të vendit.

Lajmi është konfirmuar nga marina amerikane, që thotë se për momentin nuk janë të qarta arsyet e zhdukjes së helikopterit dhe për zbardhjen e tyre ka nisur një hetim.