Zgjedhen ministrat e rinj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zgjedhen ministrat e rinj

NULL NULL
13/05/2015

Me 74 vota pro dhe 4 kundër Kuvendi i Maqedonisë ka zgjedhur ministrat e rinj.

Mitko Çavkov  do të udhëheq me dikasterin e brendshëm ku do ta zëvendësojë,  Gordana Jankullovskën,  Vllado Misajllovskin, u zgjodh  ministër i Transportit dhe Lidhjeve, i cili pason Mile Janakievskin.