Zgjedhjet presidenciale: Erdogan prin sipas disa sondazheve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zgjedhjet presidenciale: Erdogan prin sipas disa sondazheve

NULL NULL
13.05.2023 13:41
Recep Tayip Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka të ngjarë që ta fitojë raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale.

Janë sondazhet Areda dhe Asal që e nxjerrin ata përpara me një margjinë të vogël.

Të dhënat e Areda tregojnë se 51.3 përqind e respondentëve janë të gatshem që të dielën ta japin votën e tyre për Erdogan, derisa 44.2 kanë deklaruar se do të votonin për Kemal Kilicdaroglu.

Zgjedhjet presidenciale në Turqi do të zënë vend këtë të diel.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS