Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zëvendësimi i dyfishtë i përsosur – momenti kur Southgate inkuadron asistuesin dhe shënuesin e golit të fitores

NULL NULL
10.07.2024 23:22

Ollie Watkins e realizoi golin e fitores për Anglinë në minutën e 91-të e që i dërgoi Tre Luanët në finale të EURO 2024-shit.

Atë e asistoi Cole Palmer fare në mund, ndonëse Anglia nuk qe treguar e rrezikshme gjatë pjesës dërrmuese të pjesës së parë.

Trajneri i anglezëve, Gareth Southgate, bëri një zëvendësim të dyfishtë të përsosur nëntë minuta para fundit të kohës së rregullt.

Ai futi në lojë pikërisht dyshen Palmer dhe Watkins që e dërguan kombëtaren e tyre në Berlin.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.