Zeqiri: Roma kishte fat, Feyenoord kishte 300 pasime më shumë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zeqiri: Roma kishte fat, Feyenoord kishte 300 pasime më shumë

NULL NULL
1 month më parë

Ish-futbollisti Arben Zeqiri, ka folur pas finales së UEFA Conference League ku Roma arriti ta mposht Feyenoordin me rezultat 1:0, me golin e Nicolo Zaniolo, i cili shënoi në minutën e 31-të.

Zeqiri tha në Klan Kosova se italianët kanë pasur fat sepse holandezët i kanë goditur tre shtylla.

Ai theksoi se Feyenoord ka treguar më shumë lojë e kjo sipas tij e tregojnë edhe pasimet që i kanë pasur gjithsejt 300 më shumë.

“Mund të them po, meqë i goditi tre shtylla. Pati më shumë nga loja, saktësisht 300 pasime më shumë, 227-të me 527-të. Një dallim shumë i madh. Por, këtu produktiviteti lë për dëshiruar, meqë ishte në pjesën e parë por edhe në të dytin, kur Zaniolo dhe Pellegrini edhe Oliviera me mesfushorin defanziv bënin një presion të lehtë, derisa kur vinin në pjesën e thellë tek ajo pesëshja tek muri i dendur dhe i mbipopulluar e kishin vështirë për të hyrë në brendësi edhe për të futur topin “- tha ai.

Roma ka arritur që pas 32 vjetësh të fitontë një trofe evropian.