Zemmour: Nëse bëhem president, s'do të ketë Muhamed në Francë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zemmour: Nëse bëhem president, s’do të ketë Muhamed në Francë

NULL NULL
01.12.2021 15:11

Kandidati për President në Francë Eric Zemmour, ka bërë disa deklarata kontraverse drejtuar komunitetit mysliman në këtë vend.

Një nga to është se nëse ai do të bëhej president s;do të ketë Muhamet në Francë

“Nëse unë do të bëhem president, një qytetar i Francës nuk do të ketë të drejtë të ia vinte emrin fëmiut të vet Mohammad (Muhamed).

Zemmour tregohet i ashpër në retorikën e tij pasi që thotë se shumica e trafikantëve janë arabë dhe me ngjyrë të zezë.

“Pse ju ndaloheni 17 herë? Kur ju jeni arab apo i zi? Pse? Sepse shumica e trafikantëve janë arabë dhe me ngjyrë të zezë? Kështu është. Është një fakt”.

Tutje thotë se një mysliman për të qenë i mirë duhet të jetë xhihadist.

“Secili mysliman, e thotë apo duhet të jetë xhihadist për të qenë mysliman i mirë”.

Kandidati për president të Francës ka një gjuhë ashpër edhe ndaj emigrantëve.

Ai thotë se ata janë vrasës dhe hajna.

“Emigrantët e pashoqërur sikurse edhe emigrantët e tjerë nuk kanë punë. Ata janë hajna dhe vrasës”.

Eric Zemmour, llogaritet si kundërkandidati më serioz i presidentit aktual Emmanuel Macron.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by euronews (@euronews.tv)