Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zemaj: Se di se sa është e moralshme të llogaritet me centa kostoja e jetesës së mësimdhënësve

NULL NULL
22.09.2022 15:55

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj para deputetëve në kuvend ka folur për grevën në arsim.

Ai tha se ose SBAShK-u ose qeveria duhet të lëshojnë pe, që do gjendet një zgjidhje.

“Në kuptimin e organizimit sindikal, sot do t’i thosha sindikatës, ndërrone qasjen, kursin e organizimit të bojkotit, gjeni mënyra të tjera sepse qeveria, krejt Kosova, edhe ai 50 % qe e ka votu, po i thotë “keq e ke”, por siç duket nga inati i madh po thojnë “keq e kemi dhe nuk ndalemi”, tani në këtë mes, dikush duhet me të vërtetë të lëshojë pe”, tha ai.

Tutje, Zemaj u shpreh se nuk është e moralshme që të llogaritet me centa kostoja e jetesës së mësimdhënësve, përcjell Klankosova.tv.

“Nuk e di se sa është e moralshme që të llogaritet me centa kostoja e jetesës së mësimdhënësve, nuk e di sa është e moralshme të flitet herë për 50 euro, herë për 65 euro, shtomi 5 euro, shtoni 2 euro”, u shpreh tutje ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.