Zemaj: Do të ofrohet mbështetja për ta fuqizuar shëndetësinë primare në Junik

Zemaj: Do të ofrohet mbështetja për ta fuqizuar shëndetësinë primare në Junik

NULL NULL
1 muaj më parë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar sot komunën e Junikut, me ç’rast është takuar me kryetarin Agron Kuçi.

Zemaj ka premtuar se do të ofrohet mbështetja për ta fuqizuar shëndetësinë primare në Junik, duke iu dhënë hapësirë disa mjekëve që do ndjekin specializimet për Mjekësi familjare she Biokimi klinike, njofton Klan Kosova.

“Së shpejti do ndërmarrin edhe veprime të tjera në rritjen e kapaciteteve të infrastrukturës dhe pajisjeve që të ngritët cilësia e shërbimeve shëndetësore”.

“I falënderova mjekët dhe stafin shëndetësor për punën që po e bëjnë në këtë kohë të pandemisë”.

Lakorja e rasteve të vdekjeve të pacientëve të infektuar me Covid 19 brenda 24 orëve, në vend, ka rënë në zero. Puna e…

Publiée par Armend Zemaj sur Jeudi 24 septembre 2020

klankosova.tv