Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelenskyy thotë se nuk e ka përcjellë fjalimin e Putinit

NULL NULL
22.02.2023 01:02
Ukraine's President Volodymyr Zelensky addresses the US Congress at the US Capitol in Washington, DC on December 21, 2022. - Zelensky is in Washington to meet with US President Joe Biden and address Congress -- his first trip abroad since Russia invaded in February. (Photo by Mandel NGAN / AFP) (Photo by MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

Volodymyr Zelenskyy ka zbuluar se nuk ka kaluar kohë duke parë fjalimin dy-orësh të sotëm të Vladimir Putin.

“Nuk e pashë fjalimin e tij për faktin se pikërisht në atë kohë kishte sulme terroriste në Kherson”, tha ai.

“21 persona u plagosën, gjashtë u vranë”.

Presidenti rus po mbante fjalimin e tij vjetor përpara Asamblesë Federale më herët, në të cilin ai njoftoi se Moska do të tërhiqej nga një traktat kyç bërthamor me SHBA-në.

Në kohën kur ai po mbante fjalimin e tij, një sulm vdekjeprurës u nis në qytetin Kherson – në një zonë që Ukraina tha se ishte banimi.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.