Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky takon presidentin polak në Varshavë

NULL NULL
05.04.2023 12:14
Zelensky

Volodymyr Zelensky është takuar me presidentin polak, Andrzej Duda.

Lufta dhe bashkëpunimi politik janë në rendin e ditës, por edhe ndikimi që ka gruri ukrainas në tregjet polake, transmeton Klankosova.tv.

Ministri polak i bujqësisë Henryk Kowalczyk dha dorëheqjen më herët sot pasi fermerët goditën importet ukrainase duke ulur çmimet polake.

Koëalczyk dha dorëheqjen për shkak të vendimit të Komisionit Evropian për të zgjatur importet pa doganë për grurin ukrainas deri në qershor të vitit të ardhshëm.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.