Zelensky takohet me homologun italian Mattarellan - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky takohet me homologun italian Mattarellan

NULL NULL
13.05.2023 13:05

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka takuar presidentin italian Sergio Mattarella në Romë.

Zelenskyy mbërriti në një aeroport ushtarak në qytet, ku ministri i jashtëm italian Antonio Tajani e mirëpriti, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Tajani tha se Italia do të vazhdojë të mbështesë Ukrainën dhe të bëjë presion për një paqe të drejtë, një paqe që mbron pavarësinë e Ukrainës.

Presidenti ukrainas do të takohet edhe me Papa Françeskun në Vatikan.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.