Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky i shkon për vizitë Scholzit në Berlin

NULL NULL
14.05.2023 10:35

Kancelari gjerman Olaf Scholz është takuar me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyn, pas njoftimit për një paketë ndihme ushtarake prej 2.3 miliardë funteve.

Zelensky u takua fillimisht me presidentin Franz-Walter Steinmeier në rezidencën e tij në Pallatin Bellevue në kryeqytet, ku një kolonë e motorizuar e zbriti atë ndërsa helikopterët patrullonin qiellin.

Zelensky arrives in Germany as Ukraine prepares counter-offensive

Edhe pse e ngadaltë në ofrimin e ndihmës ushtarake, Gjermania është bërë një nga furnizuesit më të mëdhenj të armëve për Ukrainën.

Ndryshe, Zelensky dje ishte për vizitë në Itali, ku u takua me Papa Françeskun dhe liderët italianë. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.