Zelensky falënderon Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e palëkundur gjatë vitit të kaluar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky falënderon Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e palëkundur gjatë vitit të kaluar

NULL NULL
24.02.2023 16:55
zelensky

Në stilin e tij karakteristik të ngarkuar me emoji me flamur, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka falënderuar kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak, dhe popullin britanik për “mbështetjen e palëkundur” përballë agresionit të Rusisë.

“Ndihma juaj në kohë të vështira është e paçmueshme”, shkruan lideri ukrainas në përgjigje të homologut të tij britanik në Twitter.

Zelensky thotë se paketa e re e sanksioneve kundër Rusisë e shpallur sot është dëshmi e “solidaritetit të palëkundur [britanike]” me kombin e tij.

“Le të vazhdojmë tutje [kundër Rusisë] së bashku. Ne do të triumfojmë me siguri!”, përfundon ai.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.