Zelensky dhe Guterres takohen me Erdoganin në Lviv - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Zelensky dhe Guterres takohen me Erdoganin në Lviv

NULL NULL
18/08/2022

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky dhe shefi i OKB-së Antonio Guterres janë takuar me presidentin turk Erdogan në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv.

Si një ndërmjetës potencial pushteti, Erdogan do të përdorë vizitën e tij të parë në Ukrainë, që nga fillimi i luftës, për të kërkuar mënyra që ta zgjerojë eksportin e grurit.